A hatosztályos képzés első két évfolyamán az alapvető fizikai jelenségek megismerése, az érdeklődés felkeltése, a természettudományos megismerés alapvető eszközeinek birtokba vétele az alapvető célunk. Ehhez nagy segítséget jelent a csoportbontás,a sok kísérletezési lehetőség, a témanapok foglalkozásai, a szakkörök és a háziverseny.
A hatosztályos képzés 9. és 10. évfolyamán lehetőség van további csoportbontásra, aszerint, hogy valaki érdeklődő csoportban, vagy inkább alapcsoportban szeretné tanulni a fizikát. Itt már tulajdonképpen előfakultációról van szó az érdeklődő csoportoknál, ahol az egyes témaköröket mélyebben, alaposabban lehet tárgyalni, előkészítve ezzel a fakultációt.
A négyévfolyamos képzésünkben is lehetőség van csoportbontásban tanulni a fizikát a természettudományos D, és a C osztályban, ahol a matematika mellett sokszor a fizika lesz a másik fakultációs tárgy.
A fakultációs csoportokban alapvetően az emelt szintű érettségire készítjük fel a diákokat kis létszámú csoportokban, intenzív munkával. Iskolánk nagy hangsúlyt fordít arra, hogy fizikából érettségiző diákjainkat magas szinten készítsük fel a szóbeli érettségire is. Érettségi előtt két-két hét konzultációs idő áll diákjaink rendelkezésére, amikor tanári felügyelet mellett, önállóan elvégezhetik a szóbeli érettségi méréseit.
Ebben az időszakban a fizika előadóban az összeállított kísérletek — szertárosunknak köszönhetően — nagy segítséget jelentenek, hogy a diákok készülését semmi ne zavarja meg. Középszinten rendszeresen szerepelnek saját készítésű eszközeink is. A mérésekről fényképes dokumentáció készül.
Évek óta sikerrel működik a szóbeli érettségi előtt megszervezésre kerülő, többnapos felkészítő táborunk, ahol diákjaink próbaszóbeli feleletekkel készülnek a vizsgára.