„Táborok és szakmai kapcsolataink”
„Táborok”
Pedagógiai programunk alapján munkaközösségünk igyekszik többféle iskolán kívüli programot, táborozást beépíteni a tanításba. A kiállítások, a múzeumok és egyéb látogatások (üzemek, kutatóintézetek, állatkert stb. látogatása) általában rendszeresek, szerepelnek tanterveinkben ill. tananyagainkhoz kapcsolódnak. Folyamatosan keressük és szervezzük a további lehetőségeket (pl. állatmentések), elsősorban a vállalkozó szülők bevonásával.
Iskolánk többféle táborában magunk is aktívan veszünk részt és támogatjuk diákjaink részvételét is. Ilyenek a téli -, a sí -, a tanulmányi – és a sport táborok, a vízi-túrák, a kerékpártúrák, és a külföldre szervezett kulturális tanulmányutak. Az erdei iskolákban, osztályfőnökökként is arra törekszünk, hogy a természetben is foglalkoztassuk diákjainkat.
Nemzetközi kapcsolataink alapján többféle természettudományos konferencián, szimpóziumon veszünk részt, vagy szervezünk ilyet minden évben. Ezek rendszerint külföldön, partneriskoláink bevonásával, idegen nyelven kerülnek megrendezésre, és szintén tábor-értékű, nagyon ajánlott, különleges lehetőségek tanítványainknak.
„Szakmai kapcsolataink”
Munkaközösségünk tagjai között van, aki
- tagja a Magyar Kémikusok Egyesülete Kémiatanári Szakosztályának is;
- tagja a Kutató Tanárok Országos Szövetségének is;
- tagja a Magyar Biológiatanárok Országos Egyesületének is;
- minden évben tanít egyetemi felvételi elkészítő tanfolyamokon is;
- rendszeresen felkérést kap Oktatási Hivataltól emelt szinten érettségiztetésre, illetve multiplikátori vagy javítótanári feladatok ellátására;
- megbízás alapján tankönyveket bírál, pedagógiai szakértői tevékenységet lát el.
Szakmai munkánk elismeréseként a Magyar Kémikusok Egyesülete 100 éves évfordulója tiszteletére iskolánk adott helyszínt a Kémia élőben, tárgyban és minden pillanatban címmel 2007. januárjában megrendezett Országos kémiaversenynek, plakátkiállításnak és kerekasztal-beszélgetésnek.
Kapcsolataink révén 2007-ben múzeum- és gyárlátogatást szerveztünk a Richter Gedeon Rt.-be, 2008. tavaszán a MOL NyRt. százhalombattai kőolajfinomítóját, 2009-ban a Földtani Intézetet, 2010-ben a MTA Kémiai Kutatóintézetét, 2014-ben a Geokémiai Intézetet kerestük fel tanítványainkkal. Diákjainknak új, előnyös lehetőségeket keresve 2009-től a Semmelweis Orvostörténeti Múzeummal is kapcsolatba léptünk.
A régóta kimagasló felvételi eredményessége alapján választott 19 partneriskolája egyikeként 2008. óta kölcsönös előnyökön alapuló, rendszeres, magas színvonalú szakmai kapcsolatot ápolunk a Semmelweis Orvostudományi Egyetemmel.
Ennek keretében
- évente kétszer Tehetségnapon veszünk részt a Semmelweis Egyetemen;
- egyetemi klinikákat, kutatóhelyeket látogatunk;
- Eötvös-öregdiákok segítségével érdeklődő tanítványainknak lehetőségeket keresünk egyetemi kutatásokba való bekapcsolódásra;
- meghívott egyetemi oktatók közreműködésével biológus klubot indítottunk, előadásokat, beszélgetéseket szervezünk.
Meghívott előadóink:
Dr. Falus András Dr. Csermely Péter