Az április 22-24-én zajló fiú kézilabda V-VI. korcsoportos diákolimpia országos döntőjében 3. helyezést ért el iskolánk, gratulálunk a csapatnak és Szász Péter tanár úrnak az eredményhez!
Borbíró Kristóf jegyzete:
Megfogyva bár, és törve is, de zakatol hazafelé a csapat. Nyakunkban szépen csillog a bronzérem, hiszen elértük a kitűzött célt, bejutottunk a legjobb 4-be, sőt utolsó meccsünket megnyerve a harmadik helyet is megszereztük.
Az elődöntőben sajnálatos módon egy borzasztó kemény meccsen, büntetőpárbajban alulmaradtunk, így nem jutottunk be a döntőbe. A csapat emberfeletti akaratáról tanúskodik azonban, hogy felkelt a padlóról, vért köpve, sántán, fájó végtagokkal, de maga alá gyűrte a bronzmeccsen ellenfelét.
Immáron úton vagyunk hazafelé Pestre, hála az égnek vonat visz minket, nem a mentőautó. Hosszú út áll mögöttünk, de nem olyan hosszú, mint Szász Péter előtt, aki megkezdte zarándoklatát Pécsről Pestre. Folytatás … →
2014 után idén ismét megnyerte iskolánk fiú amatőr kosárlabda csapata, az E5vös Négerek, a Budapesti Amatőr Kosárlabda Bajnokságot!
Múlt csütörtökön rendezték a négyesdöntőt a Piarista Gimnáziumban, ahol csapatunk a házigazdát legyőzve a döntőbe jutott, majd ott a II. János Pál Középiskola sem állta a fiúk útját és 55-39-re nyertek! Folytatás … →
Márciusban rendezték meg középiskolás diákok számára a négy versenyszámból álló atlétika csapatversenyt a Syma Csarnokban. Súlylökésben, magasugrásban(lányok), távolugrásban(fiúk), 100m-es síkfutásban és váltófutásban mérték össze tudásukat a versenyzők.
Annak ellenére, hogy két versenyszámban nem vettünk részt, az összesített csapatversenyben a nagyon dicséretes 7. helyet szereztük meg.
Négy versenyző képviselte iskolánkat a kétnapos rendezvényen. Hárman a szintidő teljesítésével kivívták a jogot az országos diákolimpiai döntőn való induláshoz.
Eredmények:
Leány 100m-es síkfutás: 2. Sipos Borbála (10.f)
Fiú 110m-es gátfutás: 2. Majzik Bálint (9.c)
Fiú 400m-es síkfutás: 3. Felsmann Balázs (9.d)
A budapesti 3. hely után a Tatán megrendezett országos döntőn a kiváló 6. helyezést érte el csapatunk a Mező Ferenc Szellemi Diákolimpián. Az eredményre azért is büszkék lehetünk, mert a döntőn a lehetséges 4 fő helyett külföldi utazás miatt csak 3 versenyzővel képviseltettük magunkat.
Csapattagok: Nyomárkay Zsigmond, Papp Csongor, Kertai Kristóf és a bp-i fordulón Hóka Iván (mindannyian 11.a)
BUDAPESTI 4. HELYEN VÉGZETT A PROFI LÁNY KOSÁRLABDACSAPAT
Ma a Pasaréten lejátszották a lányok a Budapesti Döntőt, az eredmények:
elődöntők:
Veres Pálné – Nikola Tesla 63:28
TE Gyakorló – EÖTVÖS h.u. 64:56 (40 perc után: 54:54)
a 3. helyért:
Nikola Tesla – EÖTVÖS 65:48
az 1. helyért
Veres Pálné – TE Gyakorló 76:38 Folytatás … →
UTOLSÓ CSOPORTMECCSÉT IS MEGNYERTE FIÚ KOSÁRCSAPATUNK!!!
Ma délután a Berzsenyi Gimnázium pályáján 90:75 arányú győzelmet arattunk a vendéglátók ellen egy nagyon izgalmas és magas színvonalú mérkőzésen, ahol a 4. negyed elején még az ellenfél állt győzelemre. Ezzel csoportelsőként jutottunk a legjobb 8 közé! A Berzsenyi egyébként két utánpótlás-válogatott és NB1/B-s játékossal rendelkezik, ezért nagy fegyvertény volt őket legyőzni.
Így a negyeddöntőt hazai pályán játszhatjuk valamikor a jövő héten, az ellenfél egyelőre ismeretlen!
Külön szeretném kiemelni, hogy ugyan idegenben játszottunk, SZÁMOS EÖTVÖS-SZURKOLÓ IS KILÁTOGATOTT A MECCSÜNKRE!!! Ilyennel az elmúlt 4 évben talán csak kétszer találkoztam, tavaly és 3 éve, a Budapesti Döntőben. Úgyhogy szeretnénk megköszönni a 12. A, B, C, D és F osztálynak (remélem, nem hagytam ki senkit), hogy közülük többen eljöttek buzdítani minket. Fantasztikus érzés, megtiszteltetés volt így játszani!
FIÚ KOSÁRCSAPATUNK MEGSZEREZTE IDEI MÁSODIK GYŐZELMÉT IS!
Tegnap délután a Toldy Gimnázium ellen arattunk 81:60-as győzelmet hazai pályán. Biztató jel a továbbiakra nézve, hogy játékunk jelentősen feljavult az előző mérkőzéshez képest.
Ezzel a győzelemmel már biztosan a legjobb 8-ba kerültünk Budapesten, de a csoport utolsó meccsén – a Berzsenyi Gimnázium ellen, idegenben – is nyernünk kéne, mert akkor gyengébb ellenfelet kapnánk a B csoportból a negyeddöntőben, illetve hazai pályán játszhatnánk azt a meccset is.
A következő mérkőzés időpontja: NOV. 6. PÉNTEK 16:00 BERZSENYI-EÖTVÖS (idegenben)
Ez lesz a legnehezebb meccs a csoportban, úgyhogy – ugyan idegenben játszunk – ide is várjuk a szurkolókat, illetve köszönjük azoknak, akik tegnap kijöttek és buzdítottak minket!
Hajrá E5vös!!! Szanthoffer András
BUDAPESTI DÖNTŐBEN LEÁNY KOSÁRCSAPATUNK!!!
Szerda délután 21 pontos győzelmet arattak lányaink a Kölcsey Gimnázium ellen, így 2 győzelemmel és 1 vereséggel a csoport 2. helyén végeztek. Ezzel továbbjutottak a budapesti négyes döntőbe, amit majd az őszi szünet után fognak rendezni valamelyik budapesti iskolában (reméljük esetleg nálunk). Itt az első két hely megszerzése a cél, mert akkor kijutnak az országos selejtezőbe, ahol tovább harcolhatnak az országos döntőbe jutásért.
Gratulálunk Nekik, és sok sikert kívánunk a továbbiakban!
Legközelebb az őszi szünet után lesz kosárlabdameccs az Eötvösben: a fiúk november 3-án (kedd) 14:30-kor játszanak a Toldy Gimnáziummal. Ezután november 6-án (péntek) játszunk 16:00-kor a Berzsenyi ellen, de ezt már idegenben. Mindkét meccsen a győzelem a cél!
A szünet után is szeretettel várunk minden szurkolót meccseinken! (És a fiú meccseken nyugodtan lehet bármit tenni az ellenfél megzavarásának érdekében, például rázni a hálót.)
Hajrá E5vös!!!
Szanthoffer András
Tegnap mégiscsak lezajlottak a futóversenyek. Bevallom, nem nagyon hittem benne, hogy ilyen időben képesek odacsődíteni a budapesti diákokat. Ezek szerint semmi sem lehetetlen, a rendezők rendíthetetlenek voltak. Szerencsére elállt az eső, de azért elég hűvös volt, némi széllel fűszerezve. Az eredményeket tekintve kicsit jobbra számítottunk, de a sorozatos megbetegedések sajnos több csapatunkat is átrendezték.
Szerda délután leány csapatunk lejátszotta első bajnoki mérkőzését. Ahogy az várható volt, sajnos vereséget szenvedtünk a több korosztályos válogatott (!) és két Európa-bajnok (!) játékossal rendelkező Veres Pálné Gimnáziumtól. Azonban ez nem nagy gond, hiszen a továbbjutáshoz a csoport első két helyét kell megszerezni, tehát elég a csoport másik két, már „hozzánk hasonló szintű” tagját legyőzni. Folytatás … →
Jövő héttől beindul a kosárszezon az Eötvösben!
Szerdán (okt. 7.) az V-VI. korcsoportos leány csapatunk kezdi meg szereplését hazai pályán, majd a rá következő héten az V-VI. korcsoportos fiú csapat is lejátssza első meccseit! (Az MDSZ döntése alapján lett összevonva ez a két korcsoport, így az összes 1996-2000 között született tanuló egy kosárlabda bajnokságban fog versenyezni.) Folytatás … →
A hétvégén megrendezett Történelmi Váltófutáson 138 csapat diákjai küzdöttek a helyezésekért, 2 korosztályban résztvevő lánycsapatunk egyaránt harmadik helyezést ért el. Gratulálunk nekik és a felkészítő tanáraiknak! Folytatás … →
Gratulálunk fiú kosárlabdázóinknak és a felkészítésüket vezető Szász Péter tanár úrnak, akik a Diákolimpia országos döntőjében harmadik helyezést értek el!
A csapat tagjai: Folytatás … →
VI. korcsoportos fiú kosárcsapatunk megnyerte a Zalaegerszegen megrendezett Diákolimpia országos elődöntőt, így bejutott az országos döntőbe.
Gratulálunk! Folytatás … →