Főoldal kategória bejegyzései

KEDV és YRONS 2024/25

A Preysz Móric vándordíjat gondozó emlékbizottság a gimnázium egykori tudós tanárának emlékére tizennyolcadik alkalommal írja ki versenypályázatát Transzformációk – változások, átalakulások a természetben címmel.
A legeredményesebb diákok meghívást nyernek a 2025 tavaszán Franciaországban megrendezésre kerülő 18. YRONS konferenciára.
További részletek ITT olvashatóak.
Kutass, pályázz és utazz! Legyél Te is Kutató Eötvös-diák!

Dzsungel könyve

Beiratkozási információk 2024

Kedves Szülők!
A beiratkozás iskolánkban 2024. június 26-án és 27-én lesz. A beiratkozás rendjét az osztályfőnökök szervezik, akik kapcsolatba fognak lépni Önökkel a korábban már egyeztetett módon.

A KRÉTA rendszer e-Ügyintézés felületén  2024. június 19. és 2024. június 26. közötti időszakban lesz lehetősége a szülőknek vagy törvényes képviselőknek, hogy gyermekeik adatait előzetesen, online módon beküldjék a középiskolába
a „Beiratkozás középfokú intézménybe – BKI” folyamat segítségével.

Tájékoztató beiratkozásról

Felhasználói útmutató – Beiratkozás Tankerületi Központ fenntartásában működő középfokú intézménybe

Adatlap krétához

Kertmozi 2024

Kedves Érdeklődők!

Az idei évben hatodik alkalommal kerül megrendezésre az Eötvös Kertmozi. A filmvetítések előtt beszélgetéseket hallgathatunk meg az alkotókkal.
Az esemény minden nap 20 órakor kezdődik a beszélgetésekkel, majd ezt követi a filmek vetítése. Helyszín: Eötvös udvar

Június 17: Kék Pelikán – Csáki László rendező (moderátor: Ott Anna, irodalmár)

Június 18: Semmelweis – Nagy Katica színésznő és Maruszki Balázs forgatókönyvíró (moderátor: Hargitai Petra, korábbi DÖ elnök)

Június 19: Hadik – Trill Zsolt és Szalma Tamás színész urak (moderátor: Bosznai Tibor, Hadik étterem és kávéház tulajdonosa és ügyvezetője)

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Gitárversenyek

Országos Művészeti Tanulmányi Verseny
Suhai Soma (12.f) első helyezést ért el a XVI. Országos Gitárversenyen az V. korcsoportban.

 

2024. május 23-án, a IX. Luigi Legnani Nemzetközi Ifjúsági Gitárversenyen (Szlovákia, Stúrovo) első helyezést ért el a IV. korcsoportban.

Gratulálunk!

YRONS 17 – Egy új remény

Az Alapító hívására Jedik és padawanok maroknyi csoportjai gyűltek össze a messzi-messzi Galaxis egy központi zugában, az Eötvös Jedi-templomban, hogy megosszák egymással szerteágazó tudásukat a mindent átjáró Erő és a Kommunikáció jó oldaláról.

Bár sokfelől érkeztek, ezúttal is kiválóan szót értettek egymással, rengeteg új Tudásra és tapasztalatra tettek szert a helyi Jedik és padawanok, kereskedők és helytartók segítségével. Képességeiket megerősítve, midikloriánokban gazdagon hitet tettek a találkozók és kalandok jövőbeli folytatásában is a Galaxis más szegleteiben.

Köszönet minden Jótevőnek, akik hozzájárultak a sikerhez!

A Sötét oldal ármánykodásai ellenére várjuk a folytatást!

Az YRONS legyen Veletek jövőre is!

Karate Diákolimpia

Szigetszentmiklóson rendezték a 2023/2024-es tanév Kyokushin Karate Diákolimpia Döntőjét.
Benedek Tamás (8.A), a férfi Ifjúsági Kumite kategóriában, 65-70kg súlycsoportban 3. helyezést ért el.
Gratulálunk!

1% az Eötvösnek

Kedves Eötvös Közösség,
Kedves Támogatóink!

Örömünkre szolgál tájékoztatni Önöket, hogy az Eötvös József Alapítvány az adó 1%-ból befolyt adományok számottevő növekedésének köszönhetően, 2023. évben – az előző évit 30%-kal meghaladó mértékben, – 11.117.710 Ft-tal tudott hozzájárulni az iskolai pályázati célok megvalósulásához.

1. Egyéni szociális pályázatokra összesen 3.464.480 Ft (pl. nemzetközi nyelvvizsgák, osztálykirándulások, nyelvkönyvek, csereutak, 12. évfolyamos kiadások) támogatást nyújtottunk.

2. Osztályprogramok megvalósításához 2.802.990 Ft-tal (pl. színházjegyek, múzeumpedagógiai foglalkozások, osztálykirándulás, kulturális rendezvények, végzős osztályok kiadásai) járultunk hozzá.

3. Iskolai programokra 4.850.240 Ft-ot (pl. pályaorientációs előadások, társasjátékok, Mikulás, szakköri nyersanyagok, könyvtári előfizetések, versenykiírások, szalagok a Szalagavatóra, ballagási tarisznyák, táborok) fordítottunk.

Hálás köszönetünk eddigi támogatásukért!

Folytatás …

2024-2025 Étkezéssel kapcsolatos dokumentumok

A kitöltött, aláírt és bescannelt nyomtatványok beérkezésének határideje legkésőbb 2023.06.30.

Tájékoztató levél szülők részére 2024-2025

Általános információ 2024-2025

ÉSZGSZ IGÉNYLŐLAP 2024-2025

Kedvezményes étkezéssel kapcsolatos tájékoztató 2024-2025

DIÉTÁS-étkezés_igénylőlap 2024-2025

6. sz. melléklet

8. sz. melléklet

9. sz. melléklet

Ballagás 2024

Kiemelkedő eredmények

Csulyák Hanna 10.f Szepesi Zoltán 9.a Benedek Luca 11.d Jónyer Lili 11.f Tóth Kolos Barnabás 10.d Simon Kornél 7.a Kovács Petra 10.b
Horváth Mihály történelemverseny Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny Országúti Kerékpár Diákolimpia Országos Döntő Országos Vers- és Prózaíró, Fotó és Diaporáma Verseny Mikola Sándor Országos Fizika Verseny Curie Kémia Emlékverseny Curie Kémia Emlékverseny

2.

3.

1.

1.

1.

4.

5.

dr. Herber Attila Tóthné Tarsoly Zita U19 lány “B” kategória Eszes Valéria Varga Balázs és Sas Tamás Tóthné tarsoly Zita

Zela Sky Race verseny


Prokopp Erzsébet tanárnő a Zela Sky Race versenyen korcsoportjában világbajnok, a női mezőnyben 3. helyezést ért el Portugáliában.
A Sky versenyek speciális terepfutó versenyek, kifejezetten technikás, sokszor sziklamászós, meredek részeken megy az útvonal.
Szívből gratulálunk ehhez a nem mindennapi teljesítményhez!

Matematika versenyeken kiemelkedő eredmények

Xu Jianan 8.a Simon Kornél 7.a Bense Tamás 8.b Xu Jianan 8.a Pázmándi Renáta 9.d Szabó Péter 10.c Paál-Koroknai Bence 9.a
Zrínyi Ilona Matematika Verseny Varga Tamás Matematika Verseny Varga Tamás Matematika Verseny Varga Tamás Matematika Verseny Arany Dániel Matematika Verseny Arany Dániel Matematika Verseny Nemzetközi Kenguru Matematika Verseny

3.

2.

4.

3.

5.

2.

4.

Balogh Andrea Kámán Ildikó Székely Péter Balogh Andrea Czirók Adrienn Czirók Adrienn Barkó Ferenc

A 2023/2024 tanévben iskolánk elnyerte a legeredményesebb budapesti gimnázium címet a Zrínyi Ilona matematikaversenyen. Idén nálunk van a verseny vándorkupája.

Az Abacus Matematikai Lapok éves pontversenyében

Bense Tamás 8.B osztályos tanulónk 2. helyezést ért el és aranyfokozatú dicséretben részesült.

Felkészítő tanár: Székely Péter

Matematika Határok Nélkül

A Matematika Határok Nélkül osztályok közötti versenyben az alábbi kiemelkedő eredményt érték el osztályaink:
I. kategória (a matematikát több, mint heti 4 órában vagy több, mint egy éve együtt tanulók)
1. helyezett a 9.A osztály, tanára Barkó Ferenc és Némethné Tudja Éva
4. helyezett a 9.C osztály, tanára Deák Anna
II. kategória (a matematikát legfeljebb heti 4 órában és legfeljebb egy éve együtt tanulók, vagy 8. osztályosok)
1. helyezett a 8.B osztály, tanárai Bujtás Anna és Székely Péter
2. helyezett a 8.B osztály, tanára Balogh Andrea
3. helyezett a 9.D osztály, tanára Czirók Adrienn

Itthon Európában


Az Itthon Európában országos versenyen az Eötvös EPAS csapata megosztott 2. helyezést ért el.
A csapat 24 fős volt, az eredményhirdetésen négyen képviselték őket: Nagy Barnabás 11.e, Szalay Róza 10.e, Szalay Hédi 11.e, Kovács Miklós 11.c
Segítették munkájukat Szeiman-Kedves Júlia, Tar Imre.
Gratulálunk!

A 2024/25. tanévre felvett tanulók

Kedves Felvételizők! Tisztelt Szülők!

Az alábbiakban közöljük a 2024/25. tanévre felvett tanulók oktatási azonosítóit.

A köznevelési intézmények névhasználatáról 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 42. §-a alapján a felvételről vagy elutasításról szóló határozatot 2024. május 2-ig küldjük meg a jelentkezőknek elektronikus úton.

Kérjük a felvételt nyert diákok szüleit, hogy a határozatokat, és a felvételivel kapcsolatos tájékoztatót személyesen is vegyék át iskolánk titkárságán 2024. május 2-án, 8-18 óra között.

Aki szeretné személyesen átvenni az elutasító határozatot, ugyanebben az időpontban teheti meg az iskola titkárságán.

Folytatás …

Irodalom Másképp Országos Verseny – Döntő


2024. 04. 20–21. között rendezte meg iskolánk magyar munkaközössége az Irodalom Másképp Országos Irodalomverseny döntő fordulóját a budapesti Thomas Mann Gimnáziumban. Több mint 50 diák és 20 tanár érkezett az egész ország területéről a döntőre.
Iskolánkból több diák is helyezést ért el.
A Kriminális Budapest című témában második helyezést ért el Szabó Dorina Babett 10. E osztályos tanuló, felkészítő tanára: Lakatos István. Ugyanezen témában Remák-Szabó Eszter 10. A osztályos tanuló különdíjban részesült kiváló esszéstílusáért, felkészítő tanára Holtai Bence.
A „Szép zűrzavar” című témában megosztott második helyezést ért el Bartucz Eszter és Pölczman Dorka 11. D osztályos tanulók, felkészítő tanáruk Holtai Bence.
A Táj–világ–tekintet című téma győztese Lénárt Hanna 12. F osztályos tanuló, felkészítő tanára Kriston Attila.
Folytatás …