Tanulmányi verseny kategória bejegyzései

Túl az első X-en országos társadalomismeret csapatverseny – döntő eredmények

1. helyezett: Ferenczi Bálint, Kurcz Lili, Lin Jia Qi, Sarkadi-Nagy Lili 12. BEF Felk. tanár: Tar Imre
3. helyezett: X Imperio: Gulyás Ádám, Kende Márton, Koltai Péter, Vida Márton 11. E Felk. tanár: Tar Imre
6. helyezett: Kóser Kegyurak Kommunája: Buzás Bence, Németh Ádám, Somogyi Tamás, Szics Alexander 11. C Felk. tanár: Tar Imre
7. helyezett: Legjobbak: Nagy Benedek, Dömötör Máté, Katona Illés, Simon Kornél 11. F Felk. tanár Baranyai Balázs
Gratulálunk!

Varga Tamás Matematika Verseny

A Varga Tamás Matematika Verseny II. fordulójába jutottak:

Balog Marcell 7.B Farkas Noémi
Dikán Szabolcs Ákos 7.A Andrékó Andrea
Eszes Marcell 7.B Farkas Noémi
Fiser Tamás András 7.A Andrékó Andrea
Kis Máté Levente 7.B Farkas Noémi
Kullai Ádám András 7.A Andrékó Andrea
Lénárt András László 7.A Andrékó Andrea
Molnár Zsombor 7.A Andrékó Andrea
Phung Quynh Anh 7.A Andrékó Andrea
Réthelyi Klára Katalin 7.A Andrékó Andrea
Schriffert Péter Marcell 7.A Andrékó Andrea
Simon András Márk 7.B Zupánné Fila Edit
Stéger Dorka 7.A Andrékó Andrea

Bettesch Helga Adél 8.B Deák Anna
Budavári Tamás János 8.A Czirók Adrienn
Hegedűs Boldizsár 8.B Végh Borbála
Jenei László 8.B Deák Anna
Macher Dávid Kristóf 8.B Deák Anna
Németh Viktória 8.A Czirók Adrienn
Oláh Kinga Petra 8.A Czirók Adrienn
Péntek Domonkos 8.B Végh Borbála
Szegvári Dóra 8.A Czirók Adrienn
Takács-Ungár Benjámin 8.B Deák Anna
Tarr Zsigmond 8.B Deák Anna
Varga Kinga 8.A Végh Borbála
Walter Márk 8.A Czirók Adrienn

Olasz nyelv OKTV

Az Olasz nyelv OKTV második fordulójába jutottak:

olasz nyelv I. kategória Bana Dorka Patrícia 12.b Wootsch Melinda, Polákovits Nándor
olasz nyelv I. kategória Kovács Nóra Noémi 10.a Wootsch Melinda
olasz nyelv I. kategória Lakó Liza 12.f Wootsch Melinda

Biológia OKTV

Biológia OKTV-n a második fordulóba jutottak:

biológia I. kategória Hajdú Viola Erzsébet 11.c Solymoss Miklós
biológia I. kategória Keszte Panna 11.a Hajdú Zoltánné
biológia II. kategória Balassa Eszter 12.a Solymoss Miklós
biológia II. kategória Csaba Réka 12.d Hajdú Zoltánné
biológia II. kategória Csák Dorina Csenge 12.e Solymoss Miklós
biológia II. kategória Drótos Kinga Anett 12.a Solymoss Miklós
biológia II. kategória Ficz Roland 12.a Solymoss Miklós
biológia II. kategória Iván Alexa 12.c Solymoss Miklós
biológia II. kategória Kornai Nóra 12.d Hajdú Zoltánné
biológia II. kategória Papik Flóra 12.b Solymoss Miklós
biológia II. kategória Sárkány Dénes Károly 12.d Hajdú Zoltánné
biológia II. kategória Simon Ádám 12.b Solymoss Miklós
biológia II. kategória Thuróczy Viktória Lyanh 12.b Solymoss Miklós
biológia II. kategória Tornyi Napsugár 12.b Solymoss Miklós

Kémia OKTV

A kémia OKTV második fordulójába jutottak:
kémia I. kategória Balázs Krisztina 12.a Ferenczyné Molnár Márta
kémia I. kategória Balogh Eszter 11.b Ferenczyné Molnár Márta
kémia I. kategória Csatlós Csaba Endre 12.b Ferenczyné Molnár Márta
kémia I. kategória Drótos Kinga Anett 12.a Ferenczyné Molnár Márta
kémia I. kategória Keszte Panna 11.a Ferenczyné Molnár Márta
kémia I. kategória Papik Flóra 12.b Ferenczyné Molnár Márta
kémia II. kategória Haffner Ádám Balázs 12.d Dancsó Éva

Matematika OKTV

matematika II. kategória Balogh Eszter 11.b Balga Attila
matematika II. kategória Branyicskai-Nagy Botond Barnabás 12.a Illés János
matematika II. kategória Czifrus Hanna 12.c Balga Attila, Székely Péter
matematika II. kategória Czumbel Péter 12.a Illés János
matematika II. kategória Duma Bálint András 12.a Illés János
matematika II. kategória Farkas Csanád 12.b Katona Eleonóra
matematika II. kategória Halasi Tamás 11.c Gyengéné Beé Andrea
matematika II. kategória Horváth Szilárd 12.c Balga Attila, Székely Péter
matematika II. kategória Kim Levente 12.c Székely Péter
matematika II. kategória Kisida Júlia Lili 12.c Balga Attila, Székely Péter
matematika II. kategória Kováts Boglárka Dorottya 12.c Balga Attila, Székely Péter
matematika II. kategória Kőfaragó Nándor 12.c Székely Péter, Balga Attila
matematika II. kategória Nagy Sebestyén Csaba 12.b Katona Eleonóra
matematika II. kategória Pálfi Botond 11.a Balga Attila
matematika II. kategória Sebők Lili 11.c Székely Péter
matematika II. kategória Szebenyi Máté 12.d Fekete Márta
matematika II. kategória Szerecz Vilmos 12.d Fekete Márta
matematika II. kategória Varga Pál Patrik 11.c Székely Péter

Fizika OKTV

A fizika OKTV második fordulójába jutottak:

fizika I. kategória Gábriel Ádám Gyula 11.c Varga Balázs
fizika I. kategória Varga Pál Patrik 11.c Varga Balázs
fizika II. kategória Nagy Sebestyén Csaba 12.b Gulyás Erzsébet, Varga Balázs
fizika II. kategória Pálfi Botond 11.a Varga Balázs

Túl az első X-en

Regionális döntő
Az első négy helyezett csapat jutott be az országos döntőbe, az Eötvösből három csapat.
Az eredmények:
II. helyezett: Gulyás Ádám, Kende Márton, Koltai Péter, Vida Márton 11.E Felk. tan.: Tar I.
III. helyezett: Dömötör Máté, Katona Illés László, Nagy Benedek, Simon Kornél 11. F Felk. tan.: Baranyai B.
IV. helyezett: Ferenczi Bálint, Kurcz Lili, Lin Jia Qin, Sarkadi-Nagy Lili 12. AEF Felk. tan.: Tar I.
V. helyezett: Horváth Péter, Iszak Balázs, Murguly Balázs, Tarsoly Blanka 12.B Felk. tan.: Farkas Csongor

Gratulálunk,
Földrajz társadalomismeret munkaközösség

Öveges József Emlékverseny

A tatai Öveges József Emlékversenyen iskolánk ismét igen szépen szerepelt. Idén a negyedik ill. tizedik helyen végeztünk a csapatversenyben. (Harminc induló csapat volt.) Táblázat
Csapat:
IV. hely: Nagy Vince, Zagyvai Dávid, Páhán Anita, Tóth G. Ábris
X. hely: Ender Rozina, Szabó Zsófia, Szabó Benedek, Török Csongor
Egyéni:
Páhán Anita 6. Zagyvai G. Dávid 7. és Tóth Gábor Ábris 8. Török Csongor 13-16., Szabó Benedek 17-18. helyen végzett (65 versenyzőből) Szabó Zsófia 14-15. (58 indulóból)
Felkészítő tanárok: Deák Anna, Farkas Noémi, Feke Zsolt, Katona Eleonóra, Andrékó Andrea, Fekete Márta, Kovalcsik István, Schmieder László, Szegedi Gábor és Székely Péter.
A tavalyi első helyünk miatt mi tartottuk a megemlékezést Öveges József tanár úrról, mely a résztvevő diákok és kollégák nagy elismerését nyerte le. Előadók Páhán Anita, Szabó Benedek és Tóth G. Ábris voltak.

Robotos csapatunk eredményeiből

ROBOTEAM SZPONZORÁCIÓ

RoboCup Junior Euro, Hannover   https://rcj2019.eu/

RoboCup 2019, Sydney   https://2019.robocup.org/   

versenyekre  vonatkozó információk

  Ezek a nagysikerű nemzetközi események nem csak a résztvevő fiataloknak adnak inspirációt és lehetőséget tudásuk összevetésére, hanem a jelentős  technológiai újdonságokat felvonultató, az innováció élvonalába tartozó támogató cégek seregszemléje is egyben.

A kategória magyarországi kvótájával induló leánycsapatunk részére szeretnénk támogatást szerezni

Keressük olyan cégek támogatását, melyek  célkitűzéseihez és programjaihoz jól illeszkedik a fiatalok 21-ik századi technológiák -, a robotika -, valamint az innovatív és kreatív gondolkodás iránti érdeklődésének felkeltése és támogatása.

Kreatív Robotika szakkör keretében folyó több éves munkánk során diákjaink számos versenyen elért sikereikkel bizonyították motiváltságukat, felkészültségüket.

Amennyiben módjukban áll és érdemesnek ítélik meg a kitűnő képességű, lelkes csapat támogatását az iskolai alapítványon, 
     (  Reáltanoda Alapitvány  :  http://www.ejg.hu/tamogatasi-lehetosegek/realtanoda-alapitvany/        )

vagy más megfelelő lehetőségeken keresztül; kérjük, legyenek szívesek jelezni     :     roboteam@e5vos.hu
Folytatás …

International Philosophy Olympiad

 

A 2019. április 12-én megrendezett IPO (International Philosophy Olympiad) Válogatóversenyen Ferenczi Bálint 11. A osztályos tanulónk országos első helyezést ért el.
Így ő képviselheti majd Magyarországot a Rómában megrendezésre kerülő Nemzetközi Filozófia Versenyen májusban felkészítő tanárával, Lakatos Istvánnal.

Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia

Országos Elődöntő, Vác
Többfordulós, interneten feltett kérdések alapján bejutottunk az országos elődöntőbe, ahol a legjobb csapatok két helyszínen vetélkedhettek tovább. A mi 4 fős együttesünket a 10.e osztály tanulói alkották, akik több ízben is kisegítették egymást. A sportági versenyek és egyéb programok miatt többször átrendeződött csapat tisztességgel helyt állt, és csak néhány ponton, valamint a rutintalanságunkon múlt, hogy lemaradtunk a Tatán megrendezésre kerülő országos döntőről.
Csapattagok: Zimányi Adrián, Csiba Terka, Jávor Ajsa, Darvas Merse
(Az egyik fotón Hesz Mihály olimpiai bajnok kajakozó, a zsűri elnöke is látható).
Gratulálunk a jó teljesítményhez!

OKTV eredmények 2018

Szirmai Róbert 12. D

2.

Szakács Borbála 11. B

3.

Stajer Lili Anna 12. D

4.

Kovordányi Anna 11. D

4.

Szirmai Róbert 12. D

5.

Strausz Kata 12. D

5.

 történelem  művészettörténet  angol nyelv I. kategória  latin nyelv  angol nyelv I. kategória  biológia II. kategória
 dr. Herber Attila  Klima Gábor  Hegedűs Ilona  Imre Flóra  Németh Katalin  Solymoss Miklós
 Novák Réka 12. F

5.

 Szekeres Nóra 12. D

6.

 Bremer Dániel 11. A

8.

 Kende Sára 11. E

8.

 Hajdú Csanád 12. D

8.

 Bence Márk 11. C

8.

 mozgóképkultúra  francia nyelv I. kategória  angol nyelv I. kategória  angol nyelv II. kategória  fizika II. kategória  informatika I. kategória
 Demeter Katalin  Kertész Rita  Becker Andrea  Péter Dávid  Gulyás Erzsébet  Kovalcsik István

Folytatás …

14. Nemzetközi Junior Természettudományi Olimpia

Véget ért a 14. IJSO (Nemzetközi Junior Természettudományi Olimpia) Hollandiában. A magyar csapat 5 ezüst- és 1 bronzérmet szerzett.
A csapat tagjai (a képen balról jobbra): Farkas Csanád (Eötvös József Gimnázium, Budapest) – ezüst; Balogh Zsófia (Révai Miklós Gimnázium, Győr) – ezüst; Serban Andrada (Eötvös József Gimnázium, Budapest) – ezüst; Bonifert Balázs (Baár-Madas Református Gimnázium, Budapest) – ezüst; Tóth-Rohonyi Iván (Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium) –
ezüst; Csonka Zétény Előd (Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma, Pécs) – bronz.
Gratulálunk nekik a kiváló teljesítményükhöz!

Folytatás …